Tipy pro výběr zahradního nábytku

Tipy pro výběr zahradního nábytku

Správně zvolený zahradní nábytek přináší venkovním prostorům funkčnost a pohodlí. S prostorným stolem a jednoduše ovladatelnými židlemi přeměníte klasickou pergolu na oblíbené místo Vašeho domu. Vybavte verandu lavicemi se spoustou polštářů a křeslem a stane se tak v teplých měsících druhým obývacím pokojem. Také malé balkóny a zahrádky budou zvát k tomu, abyste venku trávili co nejvíce času. Až na tři roční období se mohou stát Vaší oblíbenou destinací pro relaxaci o samotě, s rodinou či přáteli. Připravili jsme pro vás ty nejlepší tipy pro výběr zahradního nábytku. Promyšlené plánování zajistí nadčasový únik z rušného světa blíž k přírodě.

Udělejte si seznam

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z masivu ThermoWoodZačněte tím, že zapřemýšlíte, jakému účelu Váš venkovní prostor bude sloužit. Chtěli byste na něm večeřet v teplé letní večery? Anebo byste na něm rádi uspořádali narozeninové oslavy Vás i Vašich dětí? Nebo spíše hledáte zákoutí pro čtení knížek?

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z masivu ThermoWoodUdělejte si seznam všech věcí, které byste chtěli venku dělat a použijte jej jako vodítko pro výběr potřebného nábytku. Pokud má Vaše terasa primárně sloužit pro neformální večírky, není nutný jídelní stůl. Zaměřte se na dostatečný počet míst na sezení a několik odkládacích stolků.

Zvolte jednoduchou údržbu

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z masivu ThermoWoodVyhraďte si převážnou část času, který strávíte venku, na vychutnání čerstvého vzduchu, místo toho, abyste jej strávili staráním se o nábytek. To zajistíte tím, že zvolíte nábytek s jednoduchou údržbou. Většina masivu toto splňuje. A materiál ThermoWood® se touto vlastností přímo vyznačuje. Tento věrný materiál odolává všem vlivům nehostinného počasí a vydrží navěky krásný.

Zvažte prostor pro „zazimování“

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z masivu ThermoWoodPřidejte na životnosti Vašeho nábytku tím, že jej mimo sezónu ukládáte v chráněném místě, například v garáži či sklepě. I odolné materiály, jako je masiv nebo železo, vydrží déle, pokud je v době nepoužívání uskladníte. Nábytku PROWOOD obecně nevadí vlhkost, proto jej stračí na zimu srazit k sobě a překrýt jej netransparentní fólií.


Investujte do kvality

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z masivu ThermoWoodTo, co si zaplatíte, dostanete. Aneb plastové židle můžou vypadat dobře pár měsíců, ale brzy na nich uvidíte známky, které na nich zanechalo počasí. To stejné se stane s běžným dřevem. Plánujte, přemýšlejte, hledejte recenze, ptejte se.

Koukejte pod nohy

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z masivu ThermoWoodUstavte nábytek tak, že jej postavíte na nezničitelný povrch. Na trhu najdete spoustu novinek v podobě venkovních koberců i staré dobré klasické dlážděné podlahy. Jsou příjemné na dotek, v létě chladí a v kombinaci s přírodním dřevem vypadají nádherně. Celá kolekce nábytku PROWOOD je osazena plastovými kluzáky, takže Vám posuny nábytku nebudou dělat problémy na jakémkoliv povrchu.

Vyhledejte víceúčelové kousky

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z masivu ThermoWoodKoukejte po promyšlených kouscích. Lavice, která poslouží jako místo navíc při nečekaném večírku nebo stolička, která poslouží i během večeře, kam přišlo více osob, jsou tím nejlepším příkladem. Zahradní nábytek PROWOOD má elegantní design a umožní Vám v případě potřeby použití i v interiéru.