-10%

Snížená cena!

Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL AQUADECKS – GRAPHITE GREY

Finální penetrační a přilnavý nátěr na dřevo s UV ochranou pro velmi málo savé dřevo. Jedná se o pigmentovaný vodou ředitelný olej na bázi alkydových a akrylových pryskyřic.

Skladem

 • 720 Kč s DPH

  595 Kč bez DPH

 • Původní cena včetně DPH:

  800 Kč

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z ThermoWood - Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL GRAPHITE GREYOWATROL - AQUADECKS je penetrační a přilnavý finální nátěr na dřevo, který poskytuje pružnou, dlouhotrvající matnou barvu pro všechny typy dřeva, včetně tvrdých exotických dřevin. OWATROL - AQUADECKS vsakuje, proniká do dřeva a stabilizuje jej za účelem snížení vzniku prasklin, deformací a jiných poškození způsobených vlhkostí a slunečními paprsky. OWATROL - AQUADECKS se může aplikovat na nové i na zvětralé dřevo, poskytuje matný vzhled zvýrazňující krásu dřeva, pohlcuje UV záření, zajišťuje dlouhotrvající finální nátěr a jednoduše se nanáší.

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z ThermoWood - Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL GRAPHITE GREYTento námi zvolený a preferovaný nátěr OWATROL - AQUADECKS byl naší firmou dlouhodobě testován spolu s ostatními nátěrovými hmotami a dosáhl těch nejlepších výsledků při dlouhodobém ošetření před UV zářením a povětrnostními vlivy. Vzhledem k provedeným testům, našim zkušenostem a dobré znalosti materiálu ThermoWood® doporučujeme k ošetření výrobků z ThermoWood® pouze vodou ředitelné pigmentované oleje s UV ochranou na bázi alkydových či akrylových pryskyřic. Použití samotných olejů na přírodní bázi ani na bázi syntetické se nedoporučuje.

Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL GRAPHITE GREY

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z masivu ThermoWood<sup>®</sup> - OWATROL GRAPHITE GREY
Odstín:Graphite grey – mírně tmavší a načervenalý odstín materiálu ThermoWood.
Balení:plechovka 1 l , 2,5 l a 5 l
Vydatnost:5 m2 / litr - u prvotní aplikace ve dvou doporučených vrstvách
10 - 12 m2 / litr - při další údržbě

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z ThermoWood - Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL GRAPHITE GREYVýchozí surovinou pro výrobu je finská borovice, která je tepelnou a vlhkostní úpravou zpracována na tepelně upravené dřevo – ThermoWood®. Takto upravené dřevo získá nové fyzikální a mechanické vlastnosti. Je to zejména delší trvanlivost (minimální životnost materiálu je 30 let), odolnost proti hnilobě, vyšší pevnost a rozměrová stálost.

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z ThermoWood - Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL GRAPHITE GREYThermoWood® díky UV záření mění svůj vzhled (šedne - získá patinu). Pro minimalizaci poškození UV zářením, povětrnostními vlivy a pro udržení krásného karamelového vzhledu masivního dřeva ThermoWood® je nutné všechny plochy povrchově ošetřit ochranným nátěrem a zvláštní pozornost je potřeba věnovat koncovým plochám (čelům).

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z ThermoWood - Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL GRAPHITE GREYPro ošetření tepelně upraveného dřeva ThermoWood® doporučujeme použití nátěrových hmot OWATROL – AQUADECKS dodávaných naší firmou.

Při aplikaci dodržujte zásady stanovené v technickém listu a na obalu nátěrové hmoty!

Jedinečnost nátěru OWATROL – AQUADECKS:

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z ThermoWood - Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL GRAPHITE GREYDo materiálu ThermoWood®, který je velice málo nasákavý, dokáže proniknout díky svým jedinečným vlastnostem a složení. Rozdíl oproti konkurenčním nátěrům je v jeho jedinečné metodě nátěru systémem „mokré na mokré“.

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z ThermoWood - Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL GRAPHITE GREYPři klasickém natírání nanesete první vrstvu, která se „vsaje“ a vytvoří na povrchu dřeva ochranný film určité tloušťky a tím se proces nasákavosti ukončí. Po doporučeném několika hodinovém zaschnutí první vrstvy nátěru je povrch dřeva potřeba přebrousit brusným papírem pro dobrou přilnavost druhé vrstvy a teprve potom je možné ji aplikovat. Tato druhá vrstva nátěru již nevsakuje do dřeva, pouze zvětší tloušťku nátěru na povrchu dřeva a tím vzniká na povrchu film, který může časem praskat a loupat se.

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z ThermoWood - Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL GRAPHITE GREYSystém nátěru OWATROL „mokré na mokré“ spočívá v nanesení první silné vrstvy nátěru, kterou necháte vsakovat, dokud nezmizí z povrchu dřeva mokrý vzhled. Toto obvykle trvá 15 - 20 min. Ihned poté nanášíte druhou vrstvu nátěru. Tímto způsobem si dřevo „samo“ řekne, kolik nátěru potřebuje, protože se proces sycení dřeva nepřeruší a dřevo se tím dokonale nasytí. Ušetříte tak čas nutný k zaschnutí první vrstvy a také další pracný úkon – broušení povrchu a následné čištění od prachu.

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z ThermoWood - Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL GRAPHITE GREYInteligentní složení nátěru OWATROL – AQUADECKS navíc zaručuje ochranu dřeva zevnitř, která spočívá v tom, že nátěr dokonale uzavře povrch ošetřeného dřeva proti pronikání vlhkosti, ale ponechá ho zevnitř difuzně otevřený, a tak umožňuje dřevu „dýchat“.

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z ThermoWood - Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL GRAPHITE GREYSpojením unikátních vlastností materiálu ThermoWood® (především nízká rovnovážná vlhkost, vysoká biologická odolnost, vytěsnění všech živin a vyluhovatelných látek při tepelném procesu) a použití té nejoptimálnější nátěrové hmoty OWATROL - AQUADECKS dosáhnete jak vysoké životnosti samotné povrchové úpravy, tak i maximální životnosti výrobků z materiálu ThermoWood® a také tím minimalizujete čas a finanční prostředky věnované údržbě.

Nátěr OWATROL – AQUADECKS dodáváme ve dvou dalších odstínech:

OWATROL – AQUADECKS
Odstín: HONEY
ThermoWood® před / po nátěru
Nátěr OWATROL – AQUADECKS
OWATROL – AQUADECKS
Odstín: TEAK
ThermoWood® před / po nátěru
Nátěr OWATROL – AQUADECKS

Poznámka:

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z ThermoWood - Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL GRAPHITE GREYJako podklad vzorků byly pro nátěr použity nejpoužívanější profily ThermoWood®.

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z ThermoWood - Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL GRAPHITE GREYNáhled má pouze informativní charakter a reálný odstín se může mírně lišit, vzhledem k přírodnímu charakteru materiálu ThermoWood®.

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z ThermoWood - Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL GRAPHITE GREYVyzkoušejte náš kalkulátor spotřeby nátěru QWATROL AQUADECKS pro Vámi zadané výrobky

Typ barvybarva
Známka 
27. 01. 2022

OWATROL AQUADECKS jsem vybral při nákupu obkladových fasádních prken ThermoWood® na doporučení prodejce. Olejový nátěr fakt dobře vsakuje i do tohoto tvrdého a odolného materiálu, dobře proniká do dřeva, stabilizuje a zvýrazňuje ho.
Velmi mi vyhovuje systém nátěru OWATROL „mokré na mokré“ - natírá se jedna silnější vrstva a když po cca 20 min. je vidět že nátěr vsákl - hned se nanáší druhá vrstva. Práce s natíráním se tím velmi zrychlí a zjednoduší, navíc je vodou ředitelný a ekologický. Dávám vždy přednost kvalitním materiálům, v tomto případě i nátěru.

  Známka 
  26. 01. 2022

  Vodou ředitelný, ekologický finální nátěr, zaručuje matný vzhled zvýrazňující krásu dřeva, pohlcuje UV záření, jednoduše se nanáší a má hezký medový tón. Jde o doporučený produkt. Před aplikací na nové dřevo doporučuji ošetřit konce a řezné plochy konzervačním přípravkem PCD 91.

   Napište recenzi

   Napsat recenzi

   Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL AQUADECKS – GRAPHITE GREY

   Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL AQUADECKS – GRAPHITE GREY

   Finální penetrační a přilnavý nátěr na dřevo s UV ochranou pro velmi málo savé dřevo. Jedná se o pigmentovaný vodou ředitelný olej na bázi alkydových a akrylových pryskyřic.

   Napsat recenzi

   Kontaktovat nás můžete na tomto tel. čísle:
   +420 602 743 816

   (Nepovinné)
   *(Povinné pro zaslání odpovědi)
   (Nepovinné)
   Odeslat dotaz!

   Sdílení:

   FacebookTwitter