Silný, vodou omyvatelný bezrozpouštědlový odstraňovač barev bez obsahu ředidla, který odstraní jakoukoliv olejovou barvu, barvu na alkydové bázi, lak i mořidlo na dřevo.
OWATROL DILUNETT je silný, vodou omyvatelný odstraňovač barev bez obsahu ředidla, který odstraní jakoukoliv olejovou barvu, barvu na alkydové bázi, lak i mořidlo na dřevo. Nevyžaduje dohled či okamžité odstranění změkčeného nátěru.
DILUNETT odstraňuje až 8 vrstev finálního nátěru při jedné aplikaci. Vhodný prakticky pro jakýkoliv povrch včetně dřeva, kovu, plastu a GRP (sklolaminátu). Gelová konzistence odstraňovače DILUNETT nestéká a je tak ideální pro svislé povrchy, komplikované plochy a složité dřevěné prvky, ze kterých je nutno odstranit původní nátěry.
Balení: | Plechovka 1 litr a 2,5 litrů |
Vydatnost: | 4 m2 / litr (spotřeba se liší v závislosti na metodě nanášení a struktuře povrchu) |
DILUNETT se snadno nanáší a rozpouští barvy i v nejmenších vybráních a nejjemnějších detailech. Změkčuje všechny nahromaděné vrstvy, aby čištění a odstraňování bylo co nejjednodušší. Neobsahuje VOC (těkavé organické sloučeniny) a je nehořlavý. Odstraňovač DILUNETT je bezpečný pro použití v málo větraných nebo uzavřených prostorech.
Vhodný i pro obnovu dožívajícího nátěru AQUADECKS, kdy se v ploše vyskytují místa stále funkčního nátěru, který byl místy nanesen ve větší míře. Tyto místa doporučujeme ošetřit (stačí lokálně) prostředkem DILUNETT a následně celou plochu sjednotit - vyčistit a neutralizovat prostředkem NET-TROL.
Takto je povrch ideálně připraven pro aplikaci nové vrstvy finálního nátěru OWATROL AQUADECKS.
Více o tomto prostředku naleznete v technickém listu v záložce „KE STAŽENÍ“.
Odstranění starého nátěru přípravkem DILUNETT a následné sjednocení a vyčištění přípravkem NET-TROL
Odstraňovač nátěrů a barev OWATROL DILUNETT jsem použil pro zbavení dřeva a kovu od mnohavrstvých nátěrů u naší verandy. Místy byl starý nátěr zcela pryč, ale jinde pevně držel. Jednalo se o minimálně 6 vrstev laků a mořidel, které DILUNETT rozpustil snadno a najednou. Neobsahuje ředidla a je vodou omyvatelný. Kupoval jsem cenově výhodnější balení 2,5l.
Dobře odstraňuje staré nátěry a barvy, díky gelové konzistenci odstraňovač DILUNETT nestéká, dá se tak použít snadno i pro svislé povrchy a plochy. Na chalupě jsem potřeboval renovovat okenice, dřevěné zábradlí a verandu, která má ještě původní vyřezávané zdobné prvky. Je to první prostředek, který mi funguje, navíc je vodou ředitelný a je účinný i v nejjemnějších detailech.
Výborný odstraňovač nátěrů, nevyžaduje okamžité odstranění změkčeného nátěru. Odstraňuje najednou až 8 vrstev finálního nátěru při jedné aplikaci. Používal jsem jak na dřevo, tak i kov. Po použití prostředku je dobré ošetřený povrch neutralizovat produktem OWATROL NET-TROL® tak, aby se finální nátěr dobře přilnul.
Rád produkt doporučuji.
Sdílení: