-10%

Snížená cena!

Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL AQUADECKS – barva TEAK

Finální penetrační a přilnavý nátěr na dřevo s UV ochranou pro velmi málo savé dřevo. Jedná se o pigmentovaný vodou ředitelný olej na bázi alkydových a akrylových pryskyřic.

Skladem

 • 720 Kč s DPH

  595 Kč bez DPH

 • Původní cena včetně DPH:

  800 Kč

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z ThermoWood - Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL AQUADECKS – TEAKOWATROL - AQUADECKS je penetrační a přilnavý finální nátěr na dřevo, který poskytuje pružnou, dlouhotrvající matnou barvu pro všechny typy dřeva, včetně tvrdých exotických dřevin. OWATROL - AQUADECKS vsakuje, proniká do dřeva a stabilizuje jej za účelem snížení vzniku prasklin, deformací a jiných poškození způsobených vlhkostí a slunečními paprsky. OWATROL - AQUADECKS se může aplikovat na nové i na zvětralé dřevo, poskytuje matný vzhled zvýrazňující krásu dřeva, pohlcuje UV záření, zajišťuje dlouhotrvající finální nátěr a jednoduše se nanáší.

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z ThermoWood - Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL AQUADECKS – TEAKTento námi zvolený a preferovaný nátěr OWATROL - AQUADECKS byl naší firmou dlouhodobě testován spolu s ostatními nátěrovými hmotami a dosáhl těch nejlepších výsledků při dlouhodobém ošetření před UV zářením a povětrnostními vlivy. Vzhledem k provedeným testům, našim zkušenostem a dobré znalosti materiálu ThermoWood® doporučujeme k ošetření výrobků zThermoWood® pouze vodou ředitelné pigmentované oleje s UV ochranou na bázi alkydových či akrylových pryskyřic. Použití samotných olejů na přírodní bázi ani na bázi syntetické se nedoporučuje.

Nátěr na dřevo ThermoWood® OWATROL AQUADECKS – TEAK

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z masivu ThermoWood<sup>®</sup> - OWATROL AQUADECKS – TEAK
Odstín:týk – mírně tmavší a načervenalý odstín materiálu ThermoWood.
Balení:plechovka 1 l , 2,5 l a 5 l
Vydatnost:5 m2 / litr - u prvotní aplikace ve dvou doporučených vrstvách
10 - 12 m2 / litr - při další údržbě

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z ThermoWood - Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL AQUADECKS – TEAKVýchozí surovinou pro výrobu je finská borovice, která je tepelnou a vlhkostní úpravou zpracována na tepelně upravené dřevo – ThermoWood®. Takto upravené dřevo získá nové fyzikální a mechanické vlastnosti. Je to zejména delší trvanlivost (minimální životnost materiálu je 30 let), odolnost proti hnilobě, vyšší pevnost a rozměrová stálost.

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z ThermoWood - Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL AQUADECKS – TEAKThermoWood® díky UV záření mění svůj vzhled (šedne - získá patinu). Pro minimalizaci poškození UV zářením, povětrnostními vlivy a pro udržení krásného karamelového vzhledu masivního dřeva ThermoWood® je nutné všechny plochy povrchově ošetřit ochranným nátěrem a zvláštní pozornost je potřeba věnovat koncovým plochám (čelům).

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z ThermoWood - Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL AQUADECKS – TEAKPro ošetření tepelně upraveného dřeva ThermoWood® doporučujeme použití nátěrových hmot OWATROL – AQUADECKS dodávaných naší firmou.

Při aplikaci dodržujte zásady stanovené v technickém listu a na obalu nátěrové hmoty!

Jedinečnost nátěru OWATROL – AQUADECKS:

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z ThermoWood - Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL AQUADECKS – TEAKDo materiálu ThermoWood®, který je velice málo nasákavý, dokáže proniknout díky svým jedinečným vlastnostem a složení. Rozdíl oproti konkurenčním nátěrům je v jeho jedinečné metodě nátěru systémem „mokré na mokré“.

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z ThermoWood - Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL AQUADECKS – TEAKPři klasickém natírání nanesete první vrstvu, která se „vsaje“ a vytvoří na povrchu dřeva ochranný film určité tloušťky a tím se proces nasákavosti ukončí. Po doporučeném několika hodinovém zaschnutí první vrstvy nátěru je povrch dřeva potřeba přebrousit brusným papírem pro dobrou přilnavost druhé vrstvy a teprve potom je možné ji aplikovat. Tato druhá vrstva nátěru již nevsakuje do dřeva, pouze zvětší tloušťku nátěru na povrchu dřeva a tím vzniká na povrchu film, který může časem praskat a loupat se.

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z ThermoWood - Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL AQUADECKS – TEAKSystém nátěru OWATROL „mokré na mokré“ spočívá v nanesení první silné vrstvy nátěru, kterou necháte vsakovat, dokud nezmizí z povrchu dřeva mokrý vzhled. Toto obvykle trvá 15 - 20 min. Ihned poté nanášíte druhou vrstvu nátěru. Tímto způsobem si dřevo „samo“ řekne, kolik nátěru potřebuje, protože se proces sycení dřeva nepřeruší a dřevo se tím dokonale nasytí. Ušetříte tak čas nutný k zaschnutí první vrstvy a také další pracný úkon – broušení povrchu a následné čištění od prachu.

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z ThermoWood - Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL AQUADECKS – TEAKInteligentní složení nátěru OWATROL – AQUADECKS navíc zaručuje ochranu dřeva zevnitř, která spočívá v tom, že nátěr dokonale uzavře povrch ošetřeného dřeva proti pronikání vlhkosti, ale ponechá ho zevnitř difuzně otevřený, a tak umožňuje dřevu „dýchat“.

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z ThermoWood - Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL AQUADECKS – TEAKSpojením unikátních vlastností materiálu ThermoWood® (především nízká rovnovážná vlhkost, vysoká biologická odolnost, vytěsnění všech živin a vyluhovatelných látek při tepelném procesu) a použití té nejoptimálnější nátěrové hmoty OWATROL - AQUADECKS dosáhnete jak vysoké životnosti samotné povrchové úpravy, tak i maximální životnosti výrobků z materiálu ThermoWood® a také tím minimalizujete čas a finanční prostředky věnované údržbě.

Nátěr OWATROL – AQUADECKS dodáváme ve dvou dalších odstínech:

OWATROL – AQUADECKS
Odstín: HONEY
ThermoWood® před / po nátěru
Nátěr OWATROL – AQUADECKS
OWATROL – AQUADECKS
Odstín: GRAPHITE GREY
ThermoWood® před / po nátěru
Nátěr OWATROL – AQUADECKS

Poznámka:

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z ThermoWood - Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL AQUADECKS – TEAKJako podklad vzorků byly pro nátěr použity nejpoužívanější profily ThermoWood®.

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z ThermoWood - Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL AQUADECKS – TEAKNáhled má pouze informativní charakter a reálný odstín se může mírně lišit, vzhledem k přírodnímu charakteru materiálu ThermoWood®.

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z ThermoWood - Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL AQUADECKS – TEAKVyzkoušejte náš kalkulátor spotřeby nátěru QWATROL AQUADECKS pro Vámi zadané výrobky

Typ barvybarva
Známka 
27. 01. 2022

OWATROL AQUADECKS jsem vybral při nákupu obkladových fasádních prken ThermoWood® na doporučení prodejce. Olejový nátěr fakt dobře vsakuje i do tohoto tvrdého a odolného materiálu, dobře proniká do dřeva, stabilizuje a zvýrazňuje ho.
Velmi mi vyhovuje systém nátěru OWATROL „mokré na mokré“ - natírá se jedna silnější vrstva a když po cca 20 min. je vidět že nátěr vsákl - hned se nanáší druhá vrstva. Práce s natíráním se tím velmi zrychlí a zjednoduší, navíc je vodou ředitelný a ekologický. Dávám vždy přednost kvalitním materiálům, v tomto případě i nátěru.

  Známka 
  27. 01. 2022

  Vodou ředitelný, ekologický nátěr s dobrými nanášecími vlastnostmi. Natíral jsem nábytek ProWood, složení nábytku a natření, díky jedinečnému systému mokré na mokré trvalo jedno odpoledne. Finální nátěr má příjemný načervenalý vzhled. Použil jsem ho na doporučení prodejce. I já můžu produkt doporučit.

   Známka 
   26. 01. 2022

   Vodou ředitelný, ekologický finální nátěr, zaručuje matný vzhled zvýrazňující krásu dřeva, pohlcuje UV záření, jednoduše se nanáší a má hezký medový tón. Jde o doporučený produkt. Před aplikací na nové dřevo doporučuji ošetřit konce a řezné plochy konzervačním přípravkem PCD 91.

    Napište recenzi

    Napsat recenzi

    Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL AQUADECKS – barva TEAK

    Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL AQUADECKS – barva TEAK

    Finální penetrační a přilnavý nátěr na dřevo s UV ochranou pro velmi málo savé dřevo. Jedná se o pigmentovaný vodou ředitelný olej na bázi alkydových a akrylových pryskyřic.

    Napsat recenzi

    Kontaktovat nás můžete na tomto tel. čísle:
    +420 602 743 816

    (Nepovinné)
    *(Povinné pro zaslání odpovědi)
    (Nepovinné)
    Odeslat dotaz!

    Sdílení:

    FacebookTwitter